Virtuālo spēļu konkurss Brain.draugiem.lv beidzies, spēles turpinās

Kad visapkārt virmuļo politiski ekonomiskās kaislības, vēlēšanu dienā Turaidas muzejrezervātā satiksies cilvēki, kurus interesē kultūra un vēsture.
Ar speciāliem uzvarētāju ielūgumiem aicināti 10 jaunieši, kas uzrādījuši vislabākās zināšanas Latvijas vēsturē un mūsdienu dzīvē, specializējoties piļu un bijušo muižu apzināšanā.
    Gandrīz mēnesi Brain sadaļā portālā www.draugiem.lv norisinājās spēļu maratons - "Apciemosim Latvijas pilis un muižas!". Dalībnieki izspēlēja 19 spēles, atbildot katrā uz 16 jautājumiem un salika 15 piļu puzles.
    Gandrīz 112 tūkstoši izspēlētu spēļu, visvairāk spēlētas spēles par Bīriņu pili – 15567 spēlētāji un „Spoku stāsti” -12519 spēlētāju. Vismīļākās puzles bijušas „Mārcienas muiža” - 22504, „Bīriņu pils” - 20716 , „Turaidas muzejrezervāts” - 18 338.
    Visi uzvarētāji pilnīgi pareizi atbildējuši uz visiem 19 spēļu jautājumiem. Vietu izšķīrusi galvenokārt puzļu salikšanas veiklība:
    Agris Prelgauskis
    Ilze Stikāne
    Kristīne Karlsberga
    Mārtiņš Balodis
    Māra Grīnvalde
    Jānis Egle
    Dace Kursika
    Agnese Kāposte
    Līga Ozola
    Jānis Krišāns
    Tik labas zināšanas bez palīgmateriāliem neuzrādītu pat spēļu rīkotāji – Latvijas Piļu un muižu asociācijas valde un Brain komanda, pieļaujot iespēju kļūdīties vairāku jautājumu atbilžu meklēšanā.
    Balva attapīgajiem, gudrajiem un veiklajiem ir pēcpusdiena viduslaiku gaisotnē Turaidas muzejrezervātā.
    Uzvarētājiem būs iespēja pils rakstveža vadībā apskatīt Turaidas viduslaiku pili, pārtapt par viduslaiku ļaudīm, paviesoties pie Turaidas fogta, izgatavot māla ķieģeļus un apgūt šaušanas ar loku iemaņas.
    Noslēgumā pie ugunskura visus gaidīs sātīga miežu putra un iespēja dalīties idejās par jaunu projektu radīšanu, kas veicinātu kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un iepazīšanu.
   
    Konkurss beidzies, bet interesentiem vēl visu vasaru būs iespējams gan pārbaudīt savas zināšanas, gan pamēģināt salikt puzles, gan izmantot iespēju veikli sameklēt kontaktinformāciju vasaras ceļiem.
   
   
   

03.06.2009

Sagatavoja L.Lupiķe, I.Ozola, A.Skuja