Krimuldas muiža

Rehabilitācijas centrs “Krimulda”, Mednieku ielā 3
Lng: 24.8295092583 , Lat: 57.1677342007
Juridiskā īpašnieka / apsaimniekotāja nosaukums - SIA ,,Rehabilitācijas centrs ,,Krimulda

Kontaktpersona: Dace Vanaga-Mikane, Rehabilitācijas centra „Krimulda” direkt
Tālr. 67972232 , 67973219 / krimulda@lis.lv
www.krimuldaspils.lv
Skatīt kartē:

Apraksts

Krimuldas muiža celta 19.gadsimta vidū neoklasicisma stilā. Kopš 1930.gada ēkas pagalms ir papildināts ar plašu vasaras paviljonu. No Kungu mājas terases paveras skats uz Gaujas senleju. Muižas saimniecības ēkas ir celtas no laukakmeņiem un ir ar bagātīgu dekoratīvo apdari. Muiža piedāvā rehabilitācijas un viesnīcas pakalpojumus, telpas pasākumiem, ekskursijas un degustācijas vīna darītavā.

Pieejamība publiskai apskatei

Krimuldas muižas teritorija ir brīvi pieejama publiskai apskatei bez maksas. Muižas ēkas iekštelpas apskatei ir pieejamas par maksu pēc iepriekšējas vienošanās ar administrāciju.

Objektā atrodas

Muižas komplekss - Muižas apbūve veidojusies Gaujas senlejas malā netālu no pilsdrupām. Pašreizējās ēkas tapušas 19.gs.v. un veido divas zonas - saimniecisko un parādes. Saimnieciskajā ir stallis, ratnīca, laidars ar arkādes veidā celtu mūra sētu, klēts un kalpu mājas, aiz tām - šķūņi un, tuvāk pilij, pārvaldnieka māja. Greznākās no tām ir stallis un pārvaldnieka māja - neapmestu laukakmeņu ēkas gleznainiem siluetiem. Pils celta atstatu, vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, pēc 1848.g. vēlā klasicisma formās firstam Paulam fon Līvenam. Līvenu laikā, 19.gs.b., pils parka malā, pie pilsdrupām, uzcelta \"Šveices māja\" viesiem. Parka malā atrodas arī muižas siltumnīcas ar sarga mājiņu.
Pils/kungu māja - Pils celta atstatu, vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, pēc 1848.g. vēlā klasicisma formās firstam Paulam fon Līvenam. 20.gs.sāk. tai tika pagarināti sānu korpusi. Pilī saglabājušās sākotnējās ieejas durvis, zālē un salonā - parkets. Sanatorijas vajadzībām 20.gs. 30.gados tika izbūvēts pils mansarda stāvs, pils priekšā koka konstrukcijā uzbūvēts vasaras paviljons.
Kur rīkot konferenci - Zāle 63,83m²+64m² – 60 vietas. Semināru zāle 54m² – 30 vietas
Parks - Pauls fon Līvens 1853.g. kā pirmais no Vidzemes Šveices muižniekiem Gaujas labajā krastā ierīkoja parku ar vairākām promenādēm jeb pastaigu takām un ar divējām koka kāpnēm, vienas ar 380 pakāpieniem veda no Vikmestes gravas augšā uz skaisto skatvietu jeb “bellevue”, bet otras ar 325 pakāpieniem vedušas no pils parka uz pārceltuvi pār Gauju, kura tolaik atradās iepretī Siguldas “Līcīšiem”. Šis dārgais pasākums iespējams būs saistījies ar paša fon Līvena iekšējo nepieciešamību pēc koptas dabas vai varbūt arī ar prestiža apsvērumiem, jo gadu pēc tam – 1854.g. vasaras atvaļinājumiem Krimuldas pilī pavadījis Vidzemes ģenerālgubernators Aleksandrs Suvorovs un šai sakarā tagadējo Vikmestes pilskalnu latvieši 19./20.gs. beigās saukuši par Suvorova kalnu. 1862.gadā, gatavojoties cara Aleksandra II vizītei, izveidots serpentīna ceļš no Krimuldas muižas uz Siguldu, kas ir vienīgais tāda veida ceļš Baltijā. Reizē ar serpentīna ceļu pāri Gaujai uzbūvēja koka tiltu, bet barons Līvens pasūtīja arheoloģiskos izrakumus pilsdrupu vietā, taču ar atradumiem toreiz nebija veicies. 19.gs.b. parka malā tika uzcelta t.s. Šveices māja, bijušās muižas siltumnīcas atrodas netālu no sarga namiņa.
Šobrīd Krimuldas muižā aktīvi darbojas Rehabilitācijas centrs "Krimulda". Centrs piedāvā medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus gan zīdaiņiem, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Rehabilitācija ietver ārsta - speciālista konsultācijas, kā arī funkcionālo speciālistu konsultācijas un nodarbības. 
Apceļosim Latvijas pilis 2017: Krimuldas muiža piedalās akcijā "Apceļosim Latvijas muižas un pilis". Karti un atzīmi par viesošanos muižā var iegūt līdzās esošajā kafejnīcā Milly.
Kafejnīca Milly Krimuldas muižā piedāvā aukstos ēdienus, uzkodas un desertus gan tradicionāli pie sēdgalda, gan furšetā dažādiem pasākumiem, konferencēm, svinībām. Ir pieejami dažādi ēdieni pēc klientu gaumes un budžeta.