Varakļānu muižas pils
www.varaklani.lv

Ziņas

LEĢENDU NAKTS AIZPUTES NOVADĀ

Leģendu nakts ietvaros Aizputes pilsmuižas pagrabos, Aizputes vīna darītavā, Skolas ielā 1, no plkst. 18:30 - 22:00 būs iespēja nobaudīt jaunās ražās vīna degustācijas, kuras laikā vīndaris Mārtiņš Sants piedāvās ne tikai nogaršot un iegādāties jaunās ražās vīnus, bet arī atklās pāris receptes vīna gatavošanā. Ieejas maksa: 4 EUR

Bet Apriķu muižā no plkst. 20:00 - 24:00 aicina izbaudīt muižas noskaņas, dodoties goda aplī muižas teritorijā un pirmās sajūtas apliecināt pie dižākā parka koka zīmējumos uz koka pamatnem, kā arī būsiespēja mirkļus iemūžināt uz muižas greznā interjera fona. Vakara gaitā tiks stāstīti muižas stāsti un nostāsti un sveču gaismā tiks izstaigāta muiža no pagraba līdz tornītim. Aktivitātes norisināsies visa vakara garumā. Ieeja bez maksas.

Uz satikšanos Leģendu naktī!

*Foto Varis Sants Lasīt vēl

Leģendu naktī Lūznavā tiks atklāti cimboļu stāsti

​29. oktobrī visā Latvijā jau piekto reizi vairāk nekā 30 pilīs un muižās notiks Leģendu nakts, kuras laikā Lūznavas muižā pirmajos Cimboļu mūzikas svētkos tiks atklāti stāsti un leģendas par savdabīgo instrumentu – cimboli, kurš Latvijā vislabāk saglabājies tieši Latgalē. Lasīt vēl

Leģendu nakts Latvijas pilīs un muižās

29. oktobrī jau 5. gadu vairāk kā 30 Latvijas pilīs un muižās norisināsies Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts, kad stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūs par realitāti un ceļotājs par daļu no tās. Leģendu nakts būs iespēja iepazīt vēsturiskās ēkas, izdzīvot neparastus notikumus un satikt pārsteidzošas personības.

Šajā naktī pilīs un muižās būs sastopami baroni, grāfi, pilskungi, dāmas, muzikanti, stāstnieki, kalpotāji un pat viesi no citām planētām. No pagrabiem līdz bēniņiem, no parka nostūriem līdz kungu saloniem skanēs cilvēku balsis, spīdēs gaismekļi un valdīs brīnumaina atmosfēra.

Priekšlasījumos, stāstījumos, prezentācijās, izstādēs, izzinošās un teatralizētās ekskursijās lāpu un sveču gaismā varēs iepazīt pašu ēku vēsturisko stāstu, unikalitāti un burvību.

Pils torņos un zālēs skanēs cimboļi, flautas, akordeoni, ģitāras, klavesīns, kontrabass un citi mūzikas instrumenti tautas, klasiskās, džeza un populārās mūzikas melodijās, kā arī būs solo, muzikālu apvienību un pat koru sadraudzības koncerti.

Tāpat muižu namos, salonos, zālēs, parkos un pagalmos būs klausāmi muzikāli dzejas lasījumi, skatāmi ēnu teātri, muzikāli teatrāli uzvedumi, kino filmas, video projekcijas, zirgu un suņu demonstrācijas.

Līdzdarboties varēs spoku ķērēju, dekupāžas, kaligrāfijas, ķirbju grebšana, trauku apgleznošana un citās dažādu tematiku radošajās darbnīcās, kā arī piedalīties galda spēļu turnīrā un šaušanas treniņos. Domāts būs arī par piedzīvojumu mīklu, orientēšanās un loģikas spēļu cienītājiem – leģendas tiks izspēlētas caur tām.

Šajā naktī apmeklētāji būs aicināti piedalīties vīnu, tēju degustācijās, mieloties ar pankūkām, zupām un smalkmaizītēm, sasildīties ar siltu tēju, karstvīnu, kā arī muižu restorānos, kafejnīcās baudīt rudens sezonu ēdienkaršu piedāvājumu. Lasīt vēl

Leģendu nakts Liepasmuižā: miglas stāsti

29.oktobrī pl.20: ekskursija pa muižu,  topošās grāmatas ”Liepasmuiža: pagātne, tagadne, nākotne” fragmentu lasījumi un mūzikas priekšnesumi (muižas ēku vēstījumi) sadarbībā ar Liepas Kultūras namu, iepazīšanās ar muižas kapliču, tās seno ozolu un kapličas šausmu stāstu, spokošanās un ēnu spēles, ķirbju radošā darbnīca, sieviešu-dieviešu padomi, tējošana sveču gaismā banketu zālē.
Dalība 5 eiro ar priekšapmaksu, 7 eiro pasākuma dienā. Vēlams ņemt līdzi lukturīti un sveci. Pieteikšanās +371 28490600 Lasīt vēl