Tūrisma akcija
Tūrisma akcija
facebook twitter
Lietotājiem
Lietotājiem
UngurmuižaRankas muižaBalvu muižaDundagas pilsLitenes muižaBerķenes muižaJaunmoku pilsZvārtavas pilsMazmežotnes muižaPadures muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nebija atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
27-06-2017

No 3. līdz 8. jūlijam Krustpilī norisināsies „Pils nedēļas” pasākumi

No 3. līdz 8. jūlijam Krustpilī norisināsies „Pils nedēļas” pasākumi

Jēkabpils pilsētas svētku laikā, Krustpils pilī no 3. līdz 8. jūlijam, apmeklētāji aicināti uz “Pils nedēļas” pasākumiem visai ģimenei.
3. jūlijā “Torņa diena” - sajūti pilsētas elpu. Laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 būs iespēja uzkāpt pils Vārtu tornī bez maksas.
4. jūlijā “Guvernantes diena” - sajūti rotaļu prieku. Plkst. 15.00 sākumskolas vecuma bērnus gaidīs pils guvernante, lai kopīgi pavadītu pēcpusdienu jautri rotaļājoties un izzinot senatnes spēles. Dalības maksa 1.00 eiro. Dalība iepriekš jāpiesaka pa tālruni 65221042 vai 27008136.
5. jūlijā “Krājuma diena” - sajūti darba ritmu. No plkst. 15.00 līdz 17.00 aicināti iepazīt un izmēģināt senos darbus Krustpilī. Dalības maksa 1.00 eiro.
6. jūlijā „Ceturtdiena pilī” - sajūti mākslas skatienu. Plkst. 17.30 laipni lūgti uz mākslinieka Sergeja Minakovska gleznu izstādes atklāšanu. Ieeja bez maksas.
7. jūlijā „Baroneses fon Strūves muzikālais vakars” - sajūti mūzikas skaņas.  Plkst. 18.00 Krustpils pilī, klasiskās mūzikas koncertā, uzstāsies mākslinieki no Sanktpēterburgas: Ludmila Truštaļevska - baronese fon Krudener – Struve (soprāns) un Leonids Jerjomins (klavieres). Ieeja par ziedojumiem. Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un akciju sabiedrība „Latvijas Valsts meži”.
8. jūlijā bezmaksas ekskursijas gida pavadībā - sajūti vēstures pieskārienu. Krustpils pils apmeklētāji plkst. 12.00 varēs doties ekskursijā latviešu valodā, plkst. 13.00 ekskursijā krievu valodā. Ieeja organizētajām ekskursijām bez maksas.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
26-06-2017

Zāļu tējas, augu pulveri un citas labas lietas no dabas

Zāļu tējas, augu pulveri un citas labas lietas no dabas

30.jūnijā no pl.13:00 līdz 16:00 Jaunmoku pils Meža muzejā aicinām uz ZĀĻU TĒJU un VESELĪGU GARDUMU DEGUSTĀCIJU. 
Vasara vēl tikai sākas, tādēļ ir pietiekoši daudz laika savākt sev noderīgās zāļu tējas. Mūsu piedāvājumā tējas, ko varam ievākt pils parkā. Iegriezies muzejā, nodegustē un uzzini vairāk par dabas piedāvāto mūsu apkārtnē!
Šoreiz zāļu tējas degustāciju kuplinās mājražotāja Ilva Kavicka ar dažādām dabiskām veltēm – Latvijas augu pulveri un to maisījumi ēdienu papildināšanai un smūtiju pagatavošanai, bet mazajiem - konfektes no kabačiem, bietēm un burkāniem.
Degustē un gūsti iedvesmu jaunām idejām!!
Ieeja ar muzeja biļeti!
 

400300
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
21-06-2017

Ielīgošana un Saulgrieži Latvijas pilīs un muižās

Ielīgošana un Saulgrieži Latvijas pilīs un muižās

Saulgriežu notikumi un gaismas svinēšana Latvijas pilīs un muižās
Laikā, kad tiek svinēti košākie latviešu gadskārtu svētki – vasaras saulgrieži – akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" organizators un dalībnieki aicina svinēt gaismu un to parādīt arī citiem. No 19.– 25. jūnijam sociālajos tīklos tiek izsludināts konkurss apceļotājiem – par gaismai veltītu foto publicēšanu, atsaucoties uz akciju un apmeklēto objektu. Informācija par konkursa noteikumiem atrodama Latvijas piļu un muižu asociācijas "Facebook" profilā.
Konkursa balvu fondā: ielūgums 2 personām uz Mazajiem opersvētkiem Ungurmuižā 1.jūlijā; 10 ielūgumi uz "Mākslas pikniku", kas notiks 16.jūlijā Lūznavas muižā; Cēsu Drauga kartes, kas dod atlaides daudzos tūrisma objektos, kafejnīcās u.c. Cēsīs un apkārtnē; Jaunpils pils dāvanu karte maltītei krogā; Kokmuižas alus.
Lūk, Saulgriežu pasākumi Latvijas pilīs un muižās:
Dundagas pils parka estrādē 20. jūnijā pulksten 18 Jāņu dienas rituālos un tradīcijās dalīsies folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi. Visu vasaru apskatāma Dundagas mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde.
24. jūnijā pulksten 21 Galēnu parkā netālu no Galēnu muižas notiks koncerts "Lustīgais Jāņu saiets". Piedalās Galēnu kultūras nama pašdarbnieku kolektīvi. pulksten 22 – zaļumballe (spēlē Galēnu VIA Arnis&Staņislavs). Ieeja bez maksas.

Krustpils pilī iespēja apskatīt vairākas izstādes – Pētera Postaža gleznu izstāde, fotogrāfiju izstāde "Laiks", fotoportretu izstāde" Mēs atgriezāmies".

Lūznava muižā ir skatāma Starptautiskās digitālās mākslas izstāde "Echo chamber" ("Telpa atbalsīm"), kurā piedalās seši mākslinieki: Žanna Briāna (Jeanne Briand, Francija), Fabjans Lostiks (Fabien Leaustic, Francija), Ādams Gibnijs (Adam Gibney, Īrija), Helēna Makmahona (Helen McMahon, Īrija), kā arī Rasa Šmite un Paula Vītola no Latvijas. Līdz mēneša beigām ir iespēja apskatīt Jura Libeka personālizstādi "Mijkrēšļa kaprīze" un arī keramikas darbus no Podnieku dienām 2017.

Alūksnes muzejā (Alūksnes pilī) 21. jūnijā pulksten 4 Saulgriežu rīts "Sauksim sauli" Alūksnes ezera krastā "Vējiņš" kopā ar Apes tautas nama sieviešu vokālo ansambli. Visi aicināti dziedāt, dejot, iet rotaļās, modināt rīta sauli, dedzināt pērnā gada Jāņu vainagus un pīt jaunus, mazgāt seju rīta rasā, nobaudīt rīta peldi ezerā, nogaršot Jāņu sieru, izveidot savu spēka un enerģijas amuletu.

Cesvaines pils aicina 21. jūnijā pulksten 19.00 Zaļās Mājas pagalmā (pretī pilij) uz Ogres tautas teātra izrādi "Skroderdienas Silmačos" (Rūdolfs Blaumanis) Cesvaines pils Līgo svētku laikā atvērta katru dienu no pulksten 10 līdz 18, muzeja izstāžu zālē aplūkojama Cesvaines mākslas studijas un plenēra darbu izstāde.

Cēsīs 21.jūnijā pulksten 16.30 Pils laukumā pie Izstāžu nama paredzēts saulgriežu koncerts ar tautas vērteskopu "Dzieti". 22. jūnijā pulksten 20 Cēsu Pils parkā tautas deju koncerts "Kad balti mākoņi līgo". Jau par tradīciju kļuvušais deju koncerts vasaras saulgriežos "Kad balti mākoņi līgo" šogad pulcēs gan jauniešu, gan vidējās paaudzes deju kolektīvus, lai kopā un atsevišķi izdejotu skaistākās dejas. Koncertā būs redzamas arī dejas no nākamgad gaidāmā Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma "Māras zeme", gan arī pašu dejotāju iemīļotākās un lustīgākās dejas. Koncertā būs jūtama saulgriežu enerģija, ko vēl pastiprinās dejotāju neizsīkstošā mīlestība pret deju, pļavas ziedi un ugunskuri. 22. jūnijā pulksten 22 Cēsu Pils parkā Līgo zaļumballe kopā ar "Zaļā galma kapelu". Tāpat līdz 31. oktobrim Cēsu Jaunajā pilī skatāma Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde "19.gadsimta mode", kurā iekļauti līdz šim vēl neeksponēti eksemplāri.

Jērcēnmuižā 20. jūnijā pulksten 19 notiek vasaras saulgriežu svinības "Lec, Saulīte, spīdi spoži!" Līgotņu dziedāšana un dančos iešana, spēka gūšana no ozoliem un uguns enerģijas kopā ar folkloras kopu "Mežābele". Apmeklētājiem jāierodas ar savu cienastu kopīgam mielasta galdam, līdzi ņemot jāņuzāles un pērnos vainagus.

22. jūnijā pulksten 21 pļavā pie vēsturiskā Kokmuižas alus pagraba norisināsies Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā latviskās gadskārtu tradīcijas izdzīvos kopā ar Kocēnu kultūras nama amatiermākslas kolektīviem. Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Savieši" un Pūtēju kvintets aicinās līgotājus gan izbaudīt priekšnesumus, gan dejot kopā latviskos dančus. Ar dziesmām un danču spēli Ielīgošanas pasākumu bagātāku darīs viesi no Rēzeknes, postfolkloras grupa "Rikši" – vijole, akordeons, ģitāra, basģitāra un bubins, piecas skanīgas balsis un enerģijas pilnas personības, kuru mērķis ir pateikt, ka tautasdziesma ir daudz tuvāk un vieglāk sasniedzama nekā mums šķiet. Būs ugunskurs, dziesmas, danči un pasākuma saimnieki cienās līgotājus ar sieru un alu.

Vasaras saulgriežu laiks Turaidas muzejrezervātā tiks svinēts divu dienu garumā. Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem Turaidā, 20. jūnijā no pulksten 18.00 līdz 20.30 Turaidas muzejrezervātā ikviens aicināts piedalīties ielīgošanā un ozolzaru vijas vīšanas akcijā, ko ieskandinās Siguldas folkloras kopa "Senleja", daloties pieredzē par Jāņu svinēšanas tradīcijām. Savukārt nu jau vienpadsmito gadu 21. jūnija pievakarē un gada īsākajā naktī Turaidā tiek svinēti vasaras saulgrieži. Vasaras saulgriežos gaismas un dzīvības spēks ir vislielākais. Tie ir auglības svētki, kad tiek daudzināta saule, degta gaiša Jāņuguns, aicināti pulkā Jāņa bērni no tuvām un tālākām malām, lai šogad īpaši daudzinātu dzimtas un ģimenes spēku. Šajā gadā Jāņa bērnu sagaidītāju Turaidā būs īpaši daudz – 33 folkloras kopas no Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kas izdziedās savas Jāņu dziesmas, dalīsies saulgriežu priekā, gatavojoties Latvijas simtgades lielajam notikumam, kad 2018. gada 21. jūnijā saulgriežus svinēt aicināti būs arī starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2018" dalībnieki.

Jelgavas pils saliņā 21. jūnijā pulksten 19.00 – 00.30 tiks svinēti Vasaras saulgrieži. Vainagu, vītņu vīšana, ugunskura vietas un ozola pušķošana, Zemgales folkloras kopu sadziedāšanās. Jāņa tēva un Jāņa mātes sveikšana – sveic tālie viesi no pārnovadiem un Rīgas. Jelgavas pils saliņas iedancošana – Goda solis, Līkumdancis, Lielais Jānis kalniņā. Dziesmas un rotaļas.

Lielplatones muižā 21. jūnijā pulksten 18 norisināsies "Jāņu diena Hānu pilī".
Kā vēstīts, sagaidot Latvijas simtgadi, projekta "Iepazīsti pilis un muižas – Baltijas kultūras mantojuma glabātājas" ietvaros Latvijas Piļu un muižu asociācija no 2017. gada 1. maija līdz 28. oktobrim, kad norisināsies jau labi zināmā Leģendu nakts, aicina ikvienu piedalīties tūrisma akcijā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas", viesojoties 69 pilīs un muižās, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi Latvijas valstiskuma veidošanā. 2018. gadā apceļošanas akcija paredzēta visās Baltijas valstīs.
Akciju organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, kas ir profesionālā biedrība.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
15-06-2017

Atklāta starptautiska digitālās mākslas izstāde "TELPA ATBALSĪM"

Atklāta starptautiska digitālās mākslas izstāde "TELPA ATBALSĪM"

Mūzu šūpulis - Lūznavas muiža šovasar ir tapusi par mājvietu neparastai izstādei, kurā skatītāji tiek mudināti lauzt vispārpieņemtos priekšstatus par vizuālo mākslu, domāt netradicionāli un vienlaikus pat savā veidā piedalīties mākslas darba tapšanā. Kopš 9. jūnija muižā atklāta digitālās mākslas izstāde ECHO CHAMBER (TELPA ATBALSĪM), kurā piedalās seši mākslinieki: Žanna Briāna (Jeanne Briand, Francija), Fabjans Lostiks (Fabien Leaustic, Francija), Ādams Gibnijs (Adam Gibney, Īrija), Helēna Makmahona (Helen McMahon, Īrija), kā arī Rasa Šmite un Paula Vītola no Latvijas. Izstāde Lūznavas muižā būs apskatāma līdz 31. augustam.
                           Teksts: Anna Rancāne, foto: Eduards Medvedevs

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
14-06-2017

Līgo darba laiks Aizputes novada muižās

Līgo darba laiks Aizputes novada muižās

Līgo un Jāņu dienu darba laiks akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" Aizputes novada dalībniekiem:

Aizputes Jaunā pilsmuiža
22. jūnijs  9:00 - 15:00
23. - 25. jūnijs SLĒGTS!
27. - 29. jūnijs SLĒGTS!

Kazdangas pils
22. jūnijs 10:00 - 16:00
23. un 24. jūnijs SLĒGTS!

Apriķu muiža
22.,23.,24. - pēc iepriekšējas pieteikšanās (29184684)

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
13-06-2017

Laikmetīgās dejas festivāls "Vides deja" ceļos uz Lūznavu

Laikmetīgās dejas festivāls "Vides deja" ceļos uz Lūznavu

     No 1. līdz 3. augustam, laikmetīgās dejas projekts "VIDES DEJA" ceļos uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu, kur plašā triju dienu programmā dejas profesionāļiem, entuziastiem un interesentiem piedāvās plašu laikmetīgās dejas programmu ar vides dejas performancēm, izrādi, uzvedumu un kino.
     Ikviens interesents Lūznavas muižā un tās apkaimē varēs apmeklēt dejas filmu vakaru, dejas izrādi, vērot izveidotās vides dejas performances, kā arī noskatīties vides dejas uzvedumu "Lūznavas atspulgā", kas ar pirmizrādi Lūznavas muižu iedzīvināja jau pērnā gada rudenī un tika nominēts Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks 2016".
     Projektā "VIDES DEJA" piedalīsies profesionāli horeogrāfi (Katrīna Albuže, Santa Kanceviča, Lilija Lipora), profesionāli dejotāji (Kate Pumpiņa, Reinis Rešetins, Gabija Bīriņa u.c.), kā arī Lietuvas mūziķis, komponists, pūšaminstrumentu virtuozs, multiinstrumentālists Sauļus Petreikis (Saulius Petreikis) un viņa grupa, kā arī poļu mūziķis Mariuss Prašnievskis (Mariusz Prasniewski).
    "VIDES DEJAS" laikā Lūznavas muiža piedāvās arī ekskursijas, kā arī iespēju rezervēt telts vietu nakšņošanai muižas teritorijā.
    Vairāk par "VIDES DEJU" lasāms www.videsdeja.lv
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
14-06-2017

Lūznavas muižā notiks jau otrais garšu un mākslu festivāls - Mākslas pikniks

Lūznavas muižā notiks jau otrais garšu un mākslu festivāls - Mākslas pikniks

     16. jūlijā, Lūznavas muiža aicina nu jau uz otro Mākslas pikniks - mākslu un garšu festivāls, kurā vienuviet aicināti pulcēties mākslas baudītāji, sajūtu gardēži un īpašo mirkļu kolekcionāri, lai ar mūzikas, mākslas, dejas, garšu un citām baudām piedzīvotu mākslas radīšanas brīdi.
     Mākslas piknika laikā no 13.00 līdz pat pusnaktij Lūznavas muižā un tās parkā būs piedzīvojamas skatāmas, klausāmas un garšojamas baudas. Par skanīgajām baudām rūpēsies "Audience Killers", "Framest", "Tautumeitas", "Rihards Lībietis Orchestra", "Piparmētra", "L`Chaim", "Rūnas", "Jezups i Muosys", "Voice of Instruments", Reinis Young-Jaunais, džeza duets no Igaunijas - Villu Veski un Tiit Kalluste un citi mūziķi. Muzikālo garšu programmu mīsies ar citām baudām - būs skatāmas trīs laikmetīgās deju izrādes lieliem un maziem, iespēja līdzdzīvot literāri muzikālajam uzvedumam "Atlaižu", vērojama mākslas plenēra norise, ļaušanās Ziemeļvalstu kino un festivāla "2 Annas" filmu valdzinājumam, žonglēšanas, uguns un burbuļu šovam, izmēģināt lokšaušanu, kā arī iespēja piedzīvot citu mūzu klātbūtni.
     Piedzīvot Mākslas pikniku aicināti arī mazākie mākslas baudītāji, kuriem no plkst. 13.00 līdz 19.00 paredzēta īpaša pasākumu programma ar iespēju aktīvi darboties radošajās meistardarbnīcās - pīt vainagus, radīt savus mākslas darbus grafikas darbnīcā, baudīt gardēžu meistarklases tieši bērniem un ļauties citām aktivitātēm. Plašāka informācija Lūznavas muižas mājaslapā www.luznavasmuiza.lv

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.