Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Lāčplēša diena
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

biedrība "Latvijas Piļu un muižu asociācija"

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.

LPMA


Profesionālā biedrība "Latvijas Piļu un muižu asociācija" (LPMA) ir dibināta 2000.gada 6.jūnijā Cirstu muižā un pašreiz apvieno 105 biedrus.

Asociācijas galvenie mērķi ir veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu unikālo kultūras mantojuma vērtību un vides apzināšanu, izpēti, atjaunošanu, uzturēšanu, pielāgošanu izmantošanai, izmantošanu un attīstību; sekmēt tūrisma, kultūras un radošu industriju nozaru un ar tām saistītās infrastruktūras un pakalpojumu attīstību pilīs un muižās; paplašināt piļu un muižu pieejamību sabiedrībai; popularizēt kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīt sabiedrības kultūras mantojuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību kultūras mantojuma aizsardzībā. 

LPMA ir pastāvēta Tautsaimniecības padomes Tūrisma komitejā. Kopš 2017.gada LPMA ir biedrības “ICOMOS Latvija” – ICOMOS (International Council of Monuments and Sites, latviski - Starptautiskā pieminekļu un ievērojamu vietu padome)  Latvijas nacionālās nodaļas – institucionālais biedrs. 

Par LPMA biedriem var būt juridiskas un fiziskas personas, kuru darbs, īpašums vai intereses saistītas ar kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu apsaimniekošanu Latvijā.

Asociācijas prezidenti: Kaspars Sīmanis (2000-2003), Juris Zviedrāns (2003-2008), Jānis Lazdāns (2008-2010), Iveta Sprūdža (2010-2013), Baiba Dūda (2013-2017), Emerita Gruzde (no 2017).
Ilglaicīgākā izpilddirektore: Laima Lupiķe (2000-2010), kura asociācijas darbā, sākotnēji sabiedriskā kārtā, bija iesaistījusies kopš idejas par biedrības dibināšanu rašanās.

 

Valde

Valdes priekšsēdētāja / Prezidente Emerita Gruzde Veselavas muiža
Valdes priekšsēdētāja vietnieks / Viceprezidents Jānis Lazdāns Padures muiža
Valdes locekļi Asnāte Avotniece Abgunstes muiža
  Ginta Linīte Jelgavas pils
  Gunta Zaķīte Turaidas pils
  Iveta Balčūne Lūznavas muiža
  Juris Zviedrāns Tāšu muiža
     
     
 

Statūti

Lejupielādēt asociācijas statūtus
 

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas piļu un muižu asociāciju Saprašanās memorands

Lejupielādēt Saprašanās memorandu
 

Iestāšanās asociācijā

Pieteikuma forma fiziskai personaiPieteikuma forma juridiskai personai
CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.