Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Apceļošanas akcija “APMEKLĒSIM BALTIJAS MUIŽAS – SVINĒSIM KOPĀ”.
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
19-06-2018

Muižas darba laiks Jāņos

Muižas darba laiks Jāņos

Apmeklētāju uzmanībai - Jāņos mainīts Lūznavas muižas un Rēzeknes novada TIC darba laiks: 23 un 24. jūnijā Lūznavas muiža būs slēgta. Ikvienu gribētāju gaidīsim ciemos pirms vai pēc svētkiem!

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
08-06-2018

Jāņa Anmaņa gleznu izstāde Jaunmokās

Jāņa Anmaņa gleznu izstāde Jaunmokās

No 8. jūnija  līdz 12. augustam Jaunmoku pils Torņa zālē apskatāma Jāņa Anmaņa gleznu izstāde “Ar Dieva zīmi plaukstā”, bet tikšanās ar mākslinieku un  ‘zelta’ autogrāfu dalīšana paredzēta svētdien, 10.jūnijā pl.13:00. Uz to aicināti visi mākslinieka draugi, paziņas un viņa darbu cienītāji, arī vienkārši interesenti.
Jāņa Anmaņa mākslas darbi ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē — viņa gleznas izstādītas Lietuvā, ASV, Turcijā, Francijā, Anglijā, Beļģija, Somijā, Krievijā, Japānā un  Taivānā. Latvijā J. Anmanis  ir guvis panākumus ne tikai kā mākslinieks, bet arī kā mūziķis, rakstnieks un pedagogs. 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
07-06-2018

Festivāls VIDES DEJA arī šogad aicina uz Lūznavu

Festivāls VIDES DEJA arī šogad aicina uz Lūznavu

Laikmetīgās dejas festivāls "VIDES DEJA" aicina pieteikties dalībniekus vides dejas performanču/izrāžu iestudēšanai jeb radošajām darbnīcām šī gada festivālā no 5. līdz 11. augustam Lūznavā.
Tiek aicināti profesionāli dejotāji, dejas studenti, mūziķi, aktieri, vizuālās mākslas pārstāvji, dejas pedagogi, dejas entuziasti u.c. performanču interesenti. Pieteikšanās līdz 20. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu festivāla mājaslapā. Dalība bez maksas.
Plašāka informācija par festivālu: http://videsdeja.lv

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
01-06-2018

No 1. jūnija pārejam uz vasaras darbalaiku

No 1. jūnija pārejam uz vasaras darbalaiku

Jau tradicionāli līdz ar tūrismu sezonas sākšanos mainās arī Lūznavas muižas darbalaiks - no 1. jūnija līdz 30. septembrim Lūznavas muižas un Rēzeknes novada TIC darbalaiks ir katru dienu no 10.00 līdz 18.30.
Apmeklētāju ērtībai informējam, ka jūnijā muiža būs slēgta 4. jūnijā, kad muižas darbinieki būs apmācībās, kā arī Jāņu laikā 23. un 24. jūnijā. Būsim pateicīgi, ja ņemsiet vērā darbalaika maiņu un muižas brīvdienas.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
01-06-2018

Ar negaidīti lielu interesi Lūznavas muižā sākusies Baltijas muižu apceļošanas akcija

Ar negaidīti lielu interesi Lūznavas muižā sākusies Baltijas muižu apceļošanas akcija

24. maijā līdz ar pirmo reizi notiekošajām Atvērto durvju dienām Latvijas pilīs un muižās sākās akcija "Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā", kuru Lūznavas muižā uzsāka arī Latgales retro spēkratu entuziasti.
24. un 25. maijā pirmo reizi notika Atvērto durvju dienas pilīs un muižās, kuru norisē iesaistījās arī Lūznavas muiža. Lūznavā Atvērto durvju dienas raisīja negaidīti lielu apmeklētāju interesi - te notika gan bezmaksas ekskursijas, gan varēja apskatīt aktuālās izstādes, gan arī savu piedalīšanos akcijā "Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā" svinīgi uzsāka Latgales retro entuziasti. Ikvienam muižas apmeklētājam pasākuma laikā bija iespēja iepazīties un nofotografēties ar Latgales retro spēkratu entuziastu, kuri Lūznavā pulcējās no Rēzeknes, Preiļiem, Kārsavas, Balviem un citām vietām, automobiļiem un motocikliem. Atvērto durvju dienu pasākumus Lūznavas muižā apmeklēja vairāk nekā 350 interesentu, bet Baltijas piļu un muižu apceļošanas akcijas pirmās uzlīmes Lūznavā saņēma 21 ceļotājs. Latgales retro spēkratu entuziasti, kuri šovasar plāno aktīvi apceļot Baltijas muižas un pilis, jau jūnijā sāks Latgales muižu apceļošanu un viesosies Arendolē, Preiļos, Varakļānos un Krustpilī.
Lūznavas muiža ikvienu akcijas apceļotāju gaidīs visu vasaru, uzņemot viesus katru dienu no 10.00 līdz 18.30 (muižas darba laiks no 1. jūnija līdz 30. septembrim).

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
11-05-2018

Tiks atklāta jauna EUCIDA projekta digitālās mākslas izstāde

Tiks atklāta jauna EUCIDA projekta digitālās mākslas izstāde

19. maijā Lūznavas muižas Kulturys škiunī tiks atklāta nu jau otrā projekta "European Connections of Digital Arts" - EUCIDA (latviski  - "Digitālā māksla aptver Eiropu") digitālās mākslas izstāde, kurai šajā gadā dots nosaukums "Zeme/Jūra/Signāls".
Lūznavas muižā skatāmajā izstādē būs piedzīvojami piecu dažādu mākslinieku darbi. Izstādē piedalīsies: Alans Butlers (Īrija), Gregoris Čatonskis (Francija/Kanāda), Džons Gerrards (Īrija/Austrija), Nikolass Sassons (Francija/Kanāda) un Santa Fransa (Latvija). Izstādes "Zeme/Jūra/Signāls" stāsts ir par mūsdienu sistēmām - saderību, sarežģījumiem un izpratni. No kosmosa pavadoņiem līdz pat zemūdens kabeļiem - šādas neredzamas, savstarpēji savienotas sistēmas veido interneta tīkla pārklājums un datorprogrammu realizētie algoritmi. Mūsdienu interneta tīkls balstās uz sarežģītām adaptīvām sistēmām, kuras aptver visu - gan datu centrus un interneta straumēšanas protokolus, gan iežu atradnes zemes dzīlēs un konveijera līniju darbiniekus. Nepārtraukto informācijas plūsmu nodrošina gan satelīti, gan viedtālruņi. Mēs visi esam daļa no šīs informācijas sistēmas, kas nosūta datus uz iepazīšanās portāliem, veic darījumus finanšu tirgos, izšķiro mūsu kredītreitingus un optimizē mūsu pilsētas, uzņemoties varas pilnvaras un sabiedrības pārstrukturēšanas funkcijas. Bezgalīgu datu plūsmu un transformāciju šajā sistēmā nodrošina attiecīga aparatūra un programmatūras atjauninājumi sadarbībā ar gudrajiem algoritmiem, kas apstrādā datus un paši pieņem lēmumus. Viss, ko mēs darām, kļūst par daļu no sistēmas, taču līdz ar to rodas jautājums par sistēmas un kultūras mantojuma attiecībām, kā arī par mums kā šīs sistēmas lietotājiem.
Izstāde "Zeme/Jūra/Signāls" pēta to, kā mēs uztveram un saprotam šo sistēmu, kurā ietilpst ne tikai nesaderība starp cilvēkiem, mašīnām, datu apmaiņas saskarnēm un datiem, bet arī sarežģījumi vides un sociāli politisko jautājumu risināšanā. Izstāde iepazīstina ar jaunu izpratni par sistēmu un tās būtību. Mākslinieki runā par sistēmu, kas ir cieši saistīta ar ģeogrāfiju, protokoliem, ekonomikas tirgiem un sakaru tīkliem. Izstādes laikā apmeklētājiem tiek piedāvātas iziet ārpus pierastajiem rāmjiem un uzskatiem, iedarbināt iztēli un atļauties spekulācijas par dažādiem tīkliem un sistēmām.
EUCIDA ir 3 gadu projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa" un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrija (Rua Red) un Francija (Escape Multimedia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.
Izstāde būs skatāma no 19. maija līdz 29. jūnijam Lūznavas muižā. Izstādes atklāšana notiks 19. maijā plkst. 19.00 reizē svinot arī tradicionālo Starptautisko Muzeju nakti 2018. Pirms izstādes atklāšanas 16.00 aicinām uz LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora rosinātu sarunu par kopradi jaunredei "Īstā telpa", bet 18.00 muižā tiks atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dizaina programmu studentu darbu izstāde "Digitālais eksperiments dizainā".
Vairāk informācijas par EUCIDA projektu: http://eucida.eu/

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
03-05-2018

Lūznavas muižā atklāta jauna notikumu vieta - “Kulturys škiuņs”

Lūznavas muižā atklāta jauna notikumu vieta - “Kulturys škiuņs”

21. aprīlī ar pasākumu virkni Lūznavas muižā tika svinēta muižas trešā dzimšanas diena kopš muižas atklāšanas pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem, atklājot jaunu notikumu vietu muižas kompleksā "Kulturys škiuņs".
Pasākumi aizsākās ar lietuviešu keramiķes Daivas Ložītes darbu izstādes un Mikalojus Konstantina Čurļoņa gleznu reprodukciju izstādes atklāšanu, turpinājumā koncertstāstā "Tas viņš. Čurļonis!" izcilo lietuviešu komponistu un mākslinieku laikabiedru atmiņās muzikāli izstāstīja Čurļoņa mazmazdēls, pianists Roks Zubovs un viņa sieva, pianiste Sonata Zuboviene. Lietuviešu mākslinieku un komponistu Mikaloju Konstantinu Čurļoni (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis,  1875 - 1911) vēsturiski ar Lūznavas muižu saista muižnieku Kerbedzu dzimta - tās īpašumos slavenais lietuvietis savulaik radis iedvesmu un atpūtu, bet simbolisko draudzības ceļu mūsdienās ļauj turpināt Čurļoņa mazmazdēls Roks Zubovs, ar kura gādību nu jau trešo gadu aprīlī Lūznavā notiek Čurļonim veltīts pasākums, kurš šajā reizē ir arī sveiciens Lietuvai 100. dzimšanas dienā.
Pasākuma kulminācija bija "Kulturys škiuņa" atklāšana. Pēc pamatīgas pārbūves durvis vēra vēl viena kultūras notikuma telpa Lūznavas muižas kompleksā - Kulturys škiuņs, kas būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai - ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu. Šķūņa atjaunošana ir netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības dažādotājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai kompleksa kunga māju, bet arī citas ēkas.
                                                                                                                                         Teksts: Diāna Selecka (Rēzeknes novada pašvaldība)

 

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.