Tulkošanu no latviešu valodas uz angļu valodu nodrošina Tilde Tulkotājs Tilde
Tulkošanu uz citām valodām nodrošina Google Tulkotājs
Lietotājiem
Lietotājiem
Dundagas pilsRankas muižaJaunmoku pilsBalvu muižaJaunauces muižaBerķenes muižaUngurmuižaPadures muižaLitenes muižaMazmežotnes muiža
Latvijas Piļu un muižu asociācija
Unikālais piļu un muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, atklājot jaunas un jaunas liecības par savas patības apzināšanos. Saglabājamas un nododamas nākamajām paaudzēm kā sociālekonomiskās izaugsmes potenciāls

Jaunumi

Izaicinājums nav atbilst tikai pašreizējām prasībām, bet arī tām, kas būtu nākotnes projektos, lai kādās formās tie nāktu.
Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
31-01-2018

Gundegas Strautmanes izstāde "Fascinācija"

Gundegas Strautmanes izstāde "Fascinācija"

No 28. janvāra līdz 16. martam Lūznavas muižā skatāma tekstilmākslinieces Gundegas Strautmanes izstāde "Fascinācija". Māksliniece Gundega Strautmane izstādē "Fascinācija" strādājusi pie tādu eksperimentālā tekstila darbu radīšanas, kas fascinē savu skatītāju ar krāšņiem ornamentiem un grezniem akcentiem. Dažādu tautu etnogrāfija mums rāda ornamentu pārbagātību, ar kādu dekorēti tērpi un, protams, tērpa fascinācijas mērķis visbiežāk ir pretējā dzimuma pārstāvis, kuram grezno lietu valkātājs vēlas iepirkties.

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
24-01-2018

Mīlestības svētki Jaunpils pilī - visu februāri

Mīlestības svētki Jaunpils pilī - visu februāri

Jau pagājušogad pasludinājām februāri par Mīlestības mēnesi Jaunpils pilī. Šo akciju turpināsim arī šogad. Visu februārī Jaunpils pilī aicinām baudīt piedāvājumus romantiskiem vakariem “Muižkunga brīvdiena” un “Viduslaiku sapni divatā” par mīlīgām cenām, bet 10. februārī notiks Mīlestības balle.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
22-01-2018

Aicina piedalīties medību trofeju izstādes veidošanā

Aicina piedalīties medību trofeju izstādes veidošanā

Rēzeknes novada mednieki-entuziasti, sadarbojoties ar Rēzeknes novada Lūznavas muižu, aicina piedalīties kādreizējas muižas tradīcijas-medību trofeju izstādes-atjaunošanā. Savulaik medības bija iecienīta muižkungu aizraušanās, tādēļ, lai īstenotu ieceri, šī gada 26. janvārī tiek rīkots pirmais trofeju dāvināšanas pasākums.
Pirmajā trofeju dāvināšanas pasākumā 26. janvārī 16.00 Lūznavas muižā, lai ierīkotu muižas medību trofeju izstādi, aicināti piedalīties mednieki no visas Latgales, dāvinot muižai savas medību trofejas, kā arī fotogrāfijas un mednieku stāstus. Medību trofeju dāvināšanas pasākums būs pirmais notikums tradīcijas atjaunošanas pasākumu sērijā-iecerēts, ka jau 2018. gada 7. oktobrī interesenti tiks aicināti uz Lūznavas muižu, lai atjaunotajā muižas šķūnī atklātu trofeju izstādi, parkā piedalītos medījumu gatavošanas meistarklasēs, vērotu mednieču un mednieku sievu kulinārijas prasmju paraugdemonstrējumus, iemēģinātu spēkus loka šaušanas meistarklasē, vērotu suņu izstādi un rosītos citās aktivitātēs.
Trofeju dāvināšanas pasākums 26. janvārī būs no 16.00 - 17.00. Līdz ar katru trofeju tiks pieņemts arī mednieka stāsts par to. Savāktās trofejas un materiāli līdz oktobrim tiks apstrādāti izstādei piemērotā formātā.
Plašāka informācija par ieceri saņemama, zvanot Jāzepam Korsakam 29477228.
Ilustratīvajā attēlā mednieki 20. gadsimta sākumā (Vācija), avots: http://nrvoutdoors.com/
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
11-01-2018

Veltas Toropinas gleznu izstāde

Veltas Toropinas gleznu izstāde

No 11. janvāra līdz 28. februārim Dundagas pils mazajā zālē un kolonzālē ir apskatāma Veltas Toropinas gleznu izstāde.

Velta Toropina (dz. Paradovska) dzimusi 1925. gada 10. aprīlī Gostiņos. Profesionālo izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (1945-1954). Absolvējusi prof. E. Kalniņa meistardarbnīcu. Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās no 1955. gada. Pirmā personālizstāde Pļaviņās 1965. gadā, tad Koknesē, Jēkabpilī, Kandavā, Rīgā u.c.
Gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Anglijā, ASV, Austrālijā, Holandē, Čehoslovākijā, Izraēlā u.c.
Personālizstādē Rīgā, Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā 1995. gada martā-aprīlī eksponētas 22 ziedu gleznas eļļas tehnikā

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
04-01-2018

Noslēdzies projekts "Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija"

Noslēdzies projekts "Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija"

Noslēdzies Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošās ēkas - šķūņa, atjaunošanas projekts. Šķūņa atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gada rudenī, gadumijai tuvojoties, tas tika pabeigts un nodots ekspluatācijā.
Atjaunotais šķūnis būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai - ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu. Šķūņa atjaunošana būs netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības papildinātājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai kompleksa kungu māju, bet arī citas ēkas. Projektā iegādātais aprīkojums (projektors, sēžamie pufi un galds ar diviem beņķiem) jau šobrīd paredz iespēju jaunajā objektā organizēt kino seansus, meistarklases, koncertus, lekcijas un citas aktivitātes.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
14-11-2017

Muižas kompleksā top kultūras šķūnis

Muižas kompleksā top kultūras šķūnis

Lūznavas muižas kompleksā tiek veikta Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošās ēkas-šķūņa atjaunošana. Šķūņa atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gada rudenī, bet tā svinīgā atklāšana notiks 2018. gada 28. aprīlī, kad te tiks atklāta tradicionālā Latgales podnieku dienu izstāde.
Atjaunotais šķūnis būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai-ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu. Šķūņa atjaunošana būs netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības papildinātājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai komplekso kunga māju, bet arī citas ēkas. Stratēģiski tiek domāts arī par pakāpenisku pāreju muižas kompleksa ēku attīstību.
Plasāk par šķūņa atjaunošanu: http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/1343319/muizas-kompleksa-top-kulturas-skunis

Latvijas Piļu un muižu asociācija LV 131 164
14-11-2017

Darba laiks ziemas sezonā

Darba laiks ziemas sezonā

Līdz ar tūrisma sezonas noslēgumu no 1. oktobra mainās Lūznavas muižas un Rēzeknes novada TIC darba laiks. Līdz 31. maijam muiža būs atvērta katru dienu no 9.00 - 16.00.

CMS v.2.2 © ITrisinājumi.lv 2017, RixtelLab 2014

Mājas lapu izstrādāja ITrisinājumi.lv. Rixtel Lab.